Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Małe zęby, wielka odpowiedzialność - jak dbać o higienę jamy ustnej wśród najmłodszych?

Odkryj najlepsze produkty i istotne zasady mycia zębów u dzieci!

Małe zęby, wielka odpowiedzialność - jak dbać o higienę jamy ustnej wśród najmłodszych?

Jak wcześnie zacząć higienę jamy ustnej?

Wbrew pozorom, jeszcze przed pojawieniem się pierwszych ząbków. Zarówno młode dziąsła, jak i język potrzebują oczyszczenia oraz stymulacji do ząbkowania. Wczesne wprowadzanie pierwszej szczoteczki wyrabia u malucha odruch chwytania i przyzwyczaja do późniejszej pielęgnacji. 

Kiedy wprowadzić do higieny szczoteczkę?

Pierwsze miesiące życia, to moment kiedy możemy powoli zacząć wprowadzać szczoteczkę do higieny, jednak pasta nie będzie nam jeszcze potrzebna. Szczoteczka SEYSSO Baby Penguin to urządzenie stworzone z myślą o najmłodszych, polecane przez Instytut Matki i Dziecka. Szczoteczka posiada dwie wymienne końcówki dedykowane do dwóch przedziałów wiekowych. Pierwsza, okrągła, zalecana jest dla dzieci w wieku 0-18 miesięcy. Dzięki miękkim włóknom oczyści dziąsła i język oraz wykona przyjemny masaż, który wspomoże proces ząbkowania. Druga końcówka, przeznaczona dla dzieci w wieku 18-36 miesięcy uzupełni dalszą pielęgnację pierwszy zębów, dzięki równie miękkim włóknom i podłużnej główce, zbliżonej do tradycyjnych. Z myślą o rodzicach, Baby Penguin został wzbogacony o podświetlaną diodę u dołu końcówki, która pomoże w dokładnym myciu ząbków, a dla dzieci sprawdzi się jako element przykuwający uwagę i zachęcający do używania szczoteczki. Szczoteczka SEYSSO może być używana zarówno w wersji manualnej, jak i jako pierwsza szczoteczka soniczna. 

 

Pierwsza pasta do zębów

Najważniejsze we wczesnej pielęgnacji młodego uzębienia, jest zapobieganie próchnicy, na którą młode szkliwo jest szczególnie narażone. Bagatelizowanie problemu próchnicy wśród dzieci, może prowadzić do ich przedwczesnej utraty i późniejszych wad zgryzu, a nawet wymowy! Ponadto wyrastające pod mleczakami zęby stałe, mogą również zostać zainfekowane bakteriami próchniczymi. Dlatego tak istotne jest dbanie o pierwsze zęby. Poza regularnymi wizytami u lekarza stomatologa, należy odpowiednio dobrać pastę. Pasta SEYSSO Kids Penguin to połączenie ochrony z edukacją i zabawą. Specjalnie wyselekcjonowane składniki dbają o młode szkliwo i zapobiegają rozwojowi bakterii próchniczych. Pasta zawiera bezpieczną dla dzieci dawkę fluoru na poziomie 1000ppm F-, zalecaną przez Europejską Radę Stomatologii Dziecięcej. Na opakowaniu rodzice znajdą podpowiedź o odpowiedniej ilości nakładanej pasty. Dla dzieci w wieku 0-2 lat, zalecana jest wielkość ziarenku ryżu, natomiast dla dzieci w wieku 2-6 lat, ziarenka grochu. Pasta posiada przyjemny owocowy smak malin i borówek, dzięki czemu dzieci chętnie będą po nią sięgać przy codziennej pielęgnacji.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 157 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Zamówienie zgodne z oczekiwaniem.
2024-06-09
Szybka realizacja zamówienia, sprawna transakcja, godne polecenia
pixel